new

.

piatok 2. mája 2014

Ako bolo v Bratislave?

Nedávno sme si s mojím drahým urobili veľmi príjemný blúdiaci výlet do Bratislavy. Jednak kvôli pracovným povinnostiam, jednak kvôli návštevám, ale my dvaja vieme vždy skĺbiť príjemné s užitočným a tak sme zavítali aj na zaujímavé miesta, na ktoré sa iste vrátime a ktoré by som vám rada odporučila.


Cestou na Trnavské mýto, keď sme kráčali po Šancovej ulici sme mali chuť na nejaké luxusnejšie raňajky. V našom podaní je to presso s mliekom a nejaký chutný zákusok. Na Račianskej ulici sme našli nadpis Cukráreň Laurent a tak sme neváhali vstúpiť. Malý, ale veľmi útulný priestor zariadený elegantne so zlato-žltými tapetami, drevom a červenými koženkovými kreslami, s obrazmi na stenách pôsobí šarmantne. A tie koláčiky! Vyberiete si pri pulte z originálnych a lákavo vyzerajúcich dobrôt. Okrem toho táto cukráreň vyrába aj torty a zákusky na objednávku. Jedinou nevýhodou je, že už sa do týchto "petit" priestorov nezmestili toalety.  http://www.laurent.sk/Presso s mliekom s chutnou kokosovou guľôčkou


Potom sme zablúdili (a to doslova) na Hviezdoslavovo námestie k Slovenskému národnému divadlu, kde je pár tých rozkošných stánkov so suvenírmi. Okrem tradičných mydlovo-rastlinných ozdôb, magnetiek na chladničku a pohľadníc, turistov zaujímajú aj odznaky z moderného stánku Original Slovak design, kde nájdete odznaky a tričká s nápisom Where the Fuck is Bratislava? Pobavia zahraničných a miestnych v zdravej miere pobúria.Nájsť na Hviezdoslavovom námestí podnik, kde sa môžu najesť študenti bez toho, aby ich to finančne nezruinovalo a nezájsť do Mekáča je celkom ťažké. No i tak sme našli malú reštiku, ktorá stála za to. PizzaMan je naozaj efektívne využitý mini priestor, ktorý nájdete, keď pri Bille pod hotelom Carlton prejdete cez cestu. Parádna pizza s talianskou salámou, feferónkami, cibuľou a plno syra!


Penne s lososovo-smotanovou omáčkou - naozajstné kúsky lososa! Vrelo odporúčam!

A čo vy? Aké máte obľúbene podniky v Bratislave?


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára