new

.

štvrtok 7. mája 2015

DIY: Dózička s kakaovo-kokosovými keksíkami

Uvedomila som si, jedného slnečného dňa, že v domácnosti je nutná pekná handmade dózička, ktorá by mala byť po okraj naplnená chrumkavými keksíkami. A vždy, keď dostanete na niečo sladké chuť, túto škatuľku vytiahnete a osladíte si život. Vďaka originálnemu dizajnu tiež môže byť ozdobou kuchynského stola. A keď sa do nej zvedaví návštevníci pozrú, milo ich prekvapíte (teda, ak ste keksíky nepojedli za jedno popoludnie :-)Recept na keksíky:
100 g kokosu
200 g Hery
100 g múčkového cukru
2 lyžice kakaa
200 g múky

Rukami vypracujte cesto. Môžete do neho zapracovať aj kúsky čokolády. Oddeľujte od neho guľôčky s priemerom 1,5 cm a následne ich prstami roztiahnite do placky na plech vystretý papierom na pečenie.  Pečte približne 10 minút pri teplote 180 stupňov.


Na dózičku potrebujete lepenkovú škatuľku oválneho tvaru s pevným tesným uzáverom. Oblepte ju samolepiacou fóliou podľa jej rozmerov. 


Dozdobte. Mašličky, stužky, čipky, kamienky, gombíky...


Na vrchnáčik som použila riasenie saténovej stuhy. 


Keksíky môžete poliať bielou čokoládovou polevou, ktorú necháte stuhnúť. Steny dózy prikryte papierovým obrúskom a ponakladajte do nej keksíky. 

3 komentáre :

 1. ty si taká šikovná! dózička je úplne prekrásna :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. mňam! kokos a čokoláda je božská kombinácia :D a dózička je strašne pekná :)

  LaBlanche

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mňa hneď ako prvé napadlo, že kde si kúpila takú krasnú krabičku. Neskutočne podarené :3 A recept na keksíky si tiež hneď píšem. Keď človek nájde ľahší recept s čokoládou a kokosom, musí si ho odložiť :D
  GlitterCircus

  OdpovedaťOdstrániť