new

.

sobota 19. marca 2016

Vivien Mihalish - spring/summer 2016

Je to už dávno, čo módne špičky zverejnili svoje kolekcie na tohtoročné leto, takže ak ste náhodou návrhár, pome, je najvyšší čas, veď v tescu už minule plavky vykladali, už je načase. Tak, ale viete ako, najlepšie nakoniec a tak je to aj s mojimi kúskami (LOL, robím si srandu, nie som až taká samoľúba :D)
Toto divotvorné intro asi nemalo existovať, malo to byť niečo v štýle, milé dámy, predstavujem vám nové kúsky plné kvetov a optimizmu, plné farieb, pohodlia a pod. Ale čo, život je sarkastická komédia, tak pekne reálne.
Popri škole a jej nerelevantných potrebách, popri práci a popri domácnosti som zbúchala pár modelov, ktoré s veľkým privretím očí možno považovať za kolekciu, ale je jednoznačne najkolekcovejšou zo všetkých "kolekcií", ktoré som vyprodukovala doteraz. Ako modelky mi boli dve krásne a šikovné dievčatá a to Radka a Katka a dokonca prišla aj spolužiačka Sima, ktorá to vie za kamerou a tak vzniklo i video. Fotili sme v Elisabeth Patisserie, o ktorej som sa vám zmienila v minulom poste.
A tak vám chcem niečo naservírovať, aby ste ochutnali. Moje modely sú dostupné tu :)


Organzové čierne tričko s aplikovanými sladkými vintage ružičkami. Púdrová ružová na čiernej farbe je ženská kombinácia, hraničiaca s feminínnou fatalickosťou a tie bodky tomu dodávajú správnu hravosť až infantilnosť. V šatníku je dobré mať pre dni, kedy chcete nechať vyniknúť ženskú postavu, záhybovú sukňu tvarovanú do áčka. V tomto prípade je bledá fialová univerzálnou a možno ju nazvať "druhou čiernou" ale v jemnej podobe. K takejto situácii dochádza aj vtedy, keď si farbíme líčka naružovo. Ostrým rysom chceme dodať útlocit. 


Tieto šaty sú synonymom univerzálnosti. Sú padavé vytvorené z pohodlného úpletu. Sú presne na tie rána, kedy stojíte pred šatníkom a chcete si niečo rýchlo hodiť na seba, lenže chcete aj vyniknúť pred davom, no možno sa nechcete stavať do pozície totálnej extravagantnosti a nemáte chuť v krátkom čase kombinovať oblečenie, tak aby vám vynikli krivky. Lebo to dlho trvá. Že to znie komplikovane? Nuž, my ženy také sme, a ktorá povie, že ráno nemá takúto sprchu myšlienok pred šatníkom, klame. 
Tak to sú ony...len aby ste ich zrovna v to ráno nemali v prádelnom koši. Absolútne im neuškodia balerínky, ani plátenky, aspoň sa budete cítiť pohodlne. Eleganciu z nich vytrieskate prostredníkom lodičiek a sandálok na opätku. Náhrdelník "Guleny" (Radka ho tak pri fotení nazvala  mne sa to veľmi zapáčilo) sa hodí úplne ku všetkému. Zistíte to, keď vám v kombinácii s vaším obľúbeným outfitom budú na hrudi štrngať 4 drevené guľôčky navlečené na saténovej stužke. 


Chutné dezerty si v cukrárni môžete vyberať sama. V dlhej nariasenej bielej sukni s dolným priesvitným lemom, na ktorom vystupujú ruže skvele zapadnete do prostredia. Každá mestská víla občas zatúži po sladkom koláči s capuccinom.


V lete do vlasov treba niečo vložiť. Niečo autentické. Ruže sú symbolom leta. Táto čelenka je zároveň doplnkom, ktorý spomína na rokoko. Len je trochu jednoduchšia, tak nakoniec len nevinne prezentuje neorokoko, lebo viete si predstaviť, že by ste si po ulici vykračovali s hlavou plnou kvetín a ovocia? (síce, také jabĺčko by padlo z hlavy, chytil by ho pohľadný muž do ruky, ak by to bol vegán, zjedol by ho, ak nie, podal by vám ho, vaše oči by sa stretli a už by ste plánovali rande..áno, takto to v rokoku asi chodilo)
Explózia kvetov. Les rues by mali byť zaplavené kvetovanými outfitmi. Kvety sú výsostne dezén, ktorý podporuje ženy, necháva vyniknúť ich krásu a jedinečnosť, ich inklináciu k vôňam, jemnosti, zvodnosti...


Backstage foto: 


Ostatok nabudúce. Tak čo, páči sa vám? Čo nosíte na jar vy? 
BTW, 2. veta tohto postu je naozaj vtip :D 
(kks, toto je článok, ktorý sa jemne obtiera o dadaizmus)
Obnovila som Twitter account a vylievam si tam srdiečko v kratučkých statusoch. 

Pekný víkend a vdychujte nový jarný vánok. 

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára